XXXIII. SZEPSI CSOMBOR MÁRTON NAPOK

2012. május 6. (vasárnap)
15.oo Koszorúzási ünnepség Szepsi Csombor Márton emléktáblájánál.
Koszorúzási ünnepség és megemlékezés Szepsi Csombor Márton emléktáblájánál, a városi hivatal és önkormányzat, a történelmi egyházak, valamint a város szakmai és civil szervezeteinek közreműködésével. Ünnepi beszédet mond Iván László polgámesterhelyettes. Imát mond Mons. Dr. Gábor Bertalan, római katolikus esperes – plébános. Közreműködik Vox Columbellae Vegyeskar.
Helyszín : Városi park.16.oo „Úgy szeretnénk meghálálni !”
Anyák napja. Ünnepi műsorral köszöntjük édesanyáinkat, nagymamáinkat, megköszönve nekik mindazt a szeretetet és gondoskodást, mellyel születésünk óta elhalmoztak bennünket. Fellépnek a helyi magyar alapiskola tanulói és a gimnázium diákjai, valamint a magyar óvoda növendékei.
Helyszín : A Városi Művelődési Központ nagyterme.
2012. május 10. (csütörtök)
18.oo Beszélgetés Soma Mamagésával.
Beszélgetés a végzett pszichológussal, önismeret és belső erő fejlesztés, lelkiegyensúly, párkapcsolatokról. Belépők az Infocentrumban, Fő u. 58-as szám alatt vásárolhatók.
Helyszín : A Városi Művelődési Központ nagyterme.
2012. május 11. (péntek)
10.oo Tehetségkutató képzőművészeti verseny.
A verseny elsődleges célja nem is annyira a megmérettetés, hanem a tehetségek felkarolása és segítése. Az idén meghívást kapnak e tehetségkutató versenyre az encsi gimnázium (Magyarország), a kassai magyar gimnázium és ipariskola, a szepsi magyar gimnázium diákjai, valamint a rozsnyói és szepsi magyar alapiskola felső tagozatos tanulói. A versenyt vezeti Mgr. art. Szabó Ottó, festőművész.
Helyszín: A helyi magyar iskola zeneterme.
2012. május 13. (vasárnap)
15.oo A megbékélés napja – Megemlékezés a háború áldozatainak emléke előtt.
Koszorúzási ünnepség és megemlékezés a II. világháború áldozatainak emléktáblájánál, a városi hivatal és önkormányzat, a történelmi egyházak, valamint a város szakmai és civil szervezeteinek közreműködésével. Ünnepi beszédet mond Zachariaš István, polgármester. Imát mond Gábor Lajos, református lelkipásztor. Közreműködik a Szepsi Római Katolikus Dalárda.
Helyszín : A ravatalozó előtti tér
17.3o Anyák napi engesztelő imatalálkozó Bodolló
2012. május 18. (péntek)
19.oo Nem csak a húszéveseké a világ …
A korábban születettek napja – zenés, vidám mulatság hajnalig és a töltött káposzta íze, mindazoknak, akik szeretnek szórakozni. Zenél Bodnár Tibor
Helyszín: A Bódva penzió (Hilton) étterme.
2012. május 25. (péntek)
17.00 Bódva-menti és Érchegységi Pünkösdi vigasságok
Pünkösd a fafaragó művészetben – Bódva-völgyi és Érchegységi képzőművészeti tárlat 17.30 Pünkösdi koncert – Egressy Béni Vegyeskar és vendége Helyszín: Vállalkozók Háza.
2012. május 26. (szombat)
14.00 Pünkösd a néphagyományokban. Előadás: Szanyi Mária néprajzkutató – Galánta.
Helyszín: A Vállalkozók Háza.
15.00 Pünkösdi Vigasságok Gálaműsor – Pünkösdi népi játékok Fellépők: Kincskereső Gyermek Néptáncegyüttes – Dernő Kelepelők gyermek néptánccsoport – Buzita Hidasnémeti Hagyományőrző Néptánccsoport – Hidasnémeti Borostyán Néptáncegyüttes – Dernő Ilosvai Néptáncegyüttes – Nagyida Bürkös Zenekar – Nagykálló Pünkösdi vigadalom népzenével – táncháztalálkozó Vásár – népi kézműves termékek, állatsimogató stb. Helyszín: Bódva Panzió melletti tér.
17.oo Az Egressy Béni Vegyeskar és vendégeinek Pünkösdi hangversenye, táncház.
Helyszín: A Vállalkozók Háza.
2012. június 3. (vasárnap)
15.oo Csemadokos gyermeknap. Arcfestés, népi játékok, üveg- és gipszfigurák festése, motorkiállítás, Ovis Nap, légvár.
Helyszín: a hegy alatti Sportcentrum.
2012. június 9. (szombat)
07.oo „… ahol a kövek beszélnek helyettünk is !”
Honismereti gyalogtúra a Hejczei emlékműhöz. Gyülekező a Szepsi Magyar Tannyelvű Alapiskola előtt. Indulás autóbusszal Hejczére, majd gyalogtúra a Borsó hegyre. Szalonnasütés, érkezés autóbusszal Szepsibe, kb. 17.oo órakor.
Útvonal : Szepsi – Hejcze – Szepsi.
2012. június 17. (vasárnap)
14.oo Az 56. Szepsi Járási Dal – és Táncünnepély.
Helyszín: a hegy alatti Sportcentrum.
Kérjük, legyen Ön is vendégünk rendezvényeinken !
A rendezvénysorozat főszervezője
a Csemadok Szepsi Alapszervezete
Társrendezők
Szepsi Városi Művelődési Központ és Városi Könyvtár
Szepsi Városi Hivatal és Önkormányzata
Szepsi Református Egyházközség
Szepsi Római Katolikus Egyházközség
Szepsi Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium
Szepsi Magyar Tannyelvű Óvoda
12. számú Bercsényi Miklós Cserkészcsapat, Szepsi
Csemadok Kassa – környéke Területi Választmánya
Bódva – völgyi és Érchegységi Kulturális Központ

Támogatóink
Bauer Edit parlamenti képviselő (Brüsszel)
Szepsi Városi Önkormányzat (Szepsi)
Bethlen Gábor Alap (Budapest) SzK Kormányhivatala (Pozsony)
Csemadok Szepsi Alapszervezete – ZO Csemadok
Hviezdoslav u. 32
045 01 Moldava nad Bodvou ( Szepsi )
Telefon és fax: 055 489 83 43 vagy 055 460, 36 02 e-mail: csemadok@atlas.s