A Duna Menti Tavasz országos döntőjének műsora

A XXXIX. Duna Menti Tavasz országos döntőjére 2014. június 3-6-a között kerül sor Dunaszerdahelyen.

2014. június 3., kedd
8.00 Térzene a vmk előtti téren, és az Óbudai Népzeneiskola zenekarának fellépése
8.30 A szereplők felvonulása a vmk előtt. Meseország királyának és királyfiának
megválasztása, a város kulcsának átadása, az országnagyok, zászlósurak kinevezése
9.00 Népi gyermekjátékok, előadja a Féli Községi Hivatal Katica Óvoda csoportja,
rendezte Méry Irén és Tóth Flaska Anita
Színjátszó versenyműsorok a vmk színháztermében
9.30 Bolond falu (dramatikus játék), előadja a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás
és a Nyárasdi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Színjátszó
Csoportja, rendezte Nagy Irén és Magyar Gaál Lívia
Rege a csodaszarvasról (színpadi játék), előadja a Vásárúti József Attila
Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda Virgoncok Színjátszó Csoportja,
rendezte Mózes Hajnalka

11.00 Mese, mese, meskete (szerkesztett játék), előadja a Dunaszerdahelyi Városi
Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezete Fókusz
Gyermekszínpada, rendezte Jarábik Gabriella
A hangyák (színpadi játék), előadja a Komáromi Munka utcai Magyar
Tanítási Nyelvű Alapiskola Pogácsakedvelők Színjátszó Csoportja, rendezte
Laboda Róbert
Gyermeklakodalmas (szerkesztett játék), előadja a Tornaljai Kazinczy Ferenc
Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportja, rendezte
Pierzchala Mária és Kiss Sarolta

16.00 A Mi leszek, ha nagy leszek c. képzőművészeti kiállítás megnyitója a Városi
Művelődési Központ előcsarnokában
Meseváros műsorai – 15.00-18.30
Óbudai Népzeneiskola zenekarának előadása, Krpčiarik Gyermek Néptáncegyüttes
fellépése, Foglár Gábor verséneklő fellépése Almágyról
2014. június 4., szerda
Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a vmk színháztermében
8.30 Az öreg halász és a nagyravágyó felesége (bábjáték), előadja a
Pozsonyeperjesi Községi Hivatal Ugri-Bugri Bábcsoportja, rendezte Ágh
Erzsébet
Kacor király (bábjáték), előadja a Dunaszerdahelyi Városi Művelődési
Központ Gézengúzok Bábcsoportja, rendezte Csörgei Tünde
A kiskondás (népmese), előadja a Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar
Tanítási Nyelvű Alapiskola Virgoncok Bábcsoportja, rendezte Csiffári Renáta

10.00 A kislány, aki nem tudott aludni (mese), előadja a Komáromi Eötvös utcai
Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportja, rendezte Gazdag
Nagy Anikó, Izsák Katalin és Tóth Tibor
Piroska és a farkas (bábmese), előadja a Galántai Kodály Zoltán Magyar
Tanítási Nyelvű Gimnázium Manócska Bábcsoportja, rendezte Mészáros
Andrea
A macskafaló egér (bábjáték), előadja a Érsekújvári Czuczor Gergely Magyar
Tanítási Nyelvű Alapiskola Pinokkió Bábcsoportja, rendezte Juhász Zsuzsa

11.30 Rímfogó Weöres versekkel (szerkesztett játék), előadja a Bélyi Magyar
Tanítási Nyelvű Alapiskola Gyöngyöcske Gyermekcsoportja, rendezte
Szakszon Anna
Libuskáim gyertek haza! (szerkesztett játék), előadja a Csemadok Perbetei
Alapszervezete és a Perbetei Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Napraforgó
Gyermek Néptáncegyüttese, rendezte Jakab Katalin és Szabó Edit
Rest Miska (népmese), előadja a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási
Nyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportja, rendezte Mészáros
Piroska és Okos Zsuzsanna
Míg három ilyen bolondra nem találok… (színjáték), előadja a Hetényi
Tarczy Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Gólyaláb Színjátszó
Csoportja, rendezte Kotiers Éva
Meseváros műsorai – 15.00-18.30
Óbudai Népzeneiskola zenekarának előadása, Csali Gyermek néptáncegyüttes
fellépése, Zsapka Attila és zenekarának koncertje, Farkas Melinda verséneklő Fél
2014. június 5., csütörtök
Bábos versenyműsorok a vmk színháztermében
8.30 A három nyúl (bábos mese), előadja a Gömörfalvai Magyar Tanítási Nyelvű
Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja, rendezte Dolinsky Irén, Csutor
Vezér Zsófia és Vezér Klára
Malac Julcsa (gömöri népmese), előadja a Losonci Kármán J. Magyar
Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda Recefice Bábcsoportja, rendezte
Anderko Andrea és Csák Lídia
Mese-meskete (népmese), előadja a Feledi Szombathy Viktor Magyar
Tanítási Nyelvű Alapiskola Meseláda Bábcsoportja, rendezte Borsos Beáta és
Makó Kovács Erika

10.00 A két bors ökröcske (bábjáték), előadja a Gútai II. Rákóczi Ferenc Magyar
Tanítási Nyelvű Alapiskola Mazsola Bábcsoportja, rendezte Mahor Katalin
A kemény kenyér (bábjáték), előadja a Pozsonyi Duna utcai Magyar Tanítási
Nyelvű Gimnázium és Alapiskola Iciri-Piciri Bábcsoportja, rendezte Farkas
Márta
Sámson és Delila (bibliai történet), előadja a Kisgéresi Magyar Tanítási
Nyelvű Alapiskola Mustármag Bábcsoportja, rendezte Blanár Gabriella

11.30 A kő marad… (színdarab), előadja a Tornai Magyar Tanítási Nyelvű
Alapiskola Bódva Színjátszó Csoportja, rendezte Balázs Éva és Molnár Ilona
A négyszögletű kerek erdő (színdarab), előadja a Füleki Magyar Tanítási
Nyelvű Gimnázium Zsibongó Színjátszó Csoportja, rendezte Szvorák
Zsuzsanna
A kőleves (népmese), előadja a Rimaszombati Magyar Tanítási Nyelvű
Alapiskola és a Csemadok Rimaszombati Alapszervezete Csicsóka-Jánosi
Színjátszó Csoportja, rendezte Tóth Mónika és Milen Gabriella
Nemzetközi zenésztalálkozó (szerkesztett játék), előadja az alistáli
Művészeti Alapiskola Csip-Csirip színpada, rendezte Takács Tímea

Meseváros műsorai – 15.00-18.30
Megyeri Gyermek Néptáncegyüttes, Dunaszerdahelyi Ütős zenekar, Kicsi Hang
együttes koncertje, Bálint Károly tekerős műsora

2014. június 6., péntek
Eredményhirdetés, díjkiosztás a vmk
színháztermében
8.00
Király- és fesztiválbúcsúztató, zászlóbontás a vmk előtti
színpadon a fesztiválsereggel, a Szenci Pittypalatty lírai
szinpad előadása Ha te tudnád – hat etűd összeállítása

9.00-10.10
a CSAVAR Színház Petőfi Sándor: Helység kalapácsa c. előadása, rendezte Gál Tamás

10.00
A fesztivál zárása, a város kulcsának visszaadása, búcsú a Mesevárostól,
eredményhirdetés, díjkiosztás, a jövő évi fesztivál meghirdetése

Délutáni műsorok a szereplő gyerekeknek, és más érdeklődőknek
NAPONTA DÉLUTÁN HÁROM ÓRÁTÓL HÉT ÓRÁIG A VÁROSI MŰVELŐDÉSI KÖZPONT ELŐTTI MESEVÁROSBAN ahol kerámiát lehet vásárolni, kézműves foglalkozásokon lehet
részt venni. és csúszkálhatsz a Micimackó légvárcsúszdában. Szerdán és csütörtökön köztünk lesz a Lufi Bohóc Társulat. Ők lufit fújnak és arcot festenek. Ráadásul gazdag programokban válogathatsz. Vendégeink: Füttyös Gyurka (Zathurecky György), Hegedűs Csaba, a lufibohóc.
Naponta 14.30 órától 18.00 óráig szakmai értékelések a csoportvezetők részére a vmk-ban.

A bábos és színjátszó versenyműsorokra a belépőjegyek ára 1,50 €.

A versenyelőadásokra belépők rendelhetők a Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központban
Csörgei Tündénél (telefon: 031/ 590 08 13, vagy 031/ 590 08 01).
A Meseváros műsorai ingyenesek.
A műsorváltozás jogát a rendezőség fenntartja!

Szerző: Haraszti Mária

Az ANIMA Társaság alapítója és elnöke