22. KOMÁROMI NAPOK

22. alkalommal rendezi meg közösen a két Komárom a Komáromi Napokat. A helyiek és az idelátogatók ismét sokszínű programokból válogathatnak.

Április 29., hétfő
8.30
Komáromi Valibuk (Fanyűvő)
Középiskolás diákok nemzetközi háromtusa versenyének 4. évfolyama.
Ludovít Jaroslav Šulek Gimnázium, Észak-Komárom

9.00
A szépség harmóniája
Középiskolás diákok kozmetikai és fodrászati versenye.
Szabadidőközpont, Észak-Komárom

Pons Danubii Workshopja
konferencia a térség kihasználásának lehetőségeiről.
Média Ház (Ferences barátok utcája 22), Észak-Komárom

9.30
Oviolimpia
Komáromi ovisok sport-vetélkedőjének 13. évfolyma.
Városi Sportcsarnok, Észak-Komárom

10.00
A Tábita bábcsoport és a Gólyalábas színjátszócsoport programja
Jókai liget, Dél-Komárom

ACACIA TEAM és Extrém Sport Klub élménypark
PROGRAM A LEGKISEBBEKNEK – légvárak, arcfestés … ÉS MERÉSZEBBEK, BÁTRABBAK RÉSZÉRE –
trampolin, airsoft, íjászat, kötélpálya, paintball ….
Acacia Team Stage, Anglia park, Észak-Komárom

10.15
„Komáromi Mindenes”
Történészkonferencia.
Újvár – Lőporraktár, Észak-Komárom

14.30
Az Antabus együttes koncertje
Klapka tér, Észak-Komárom

15.00
ACACIA TEAM és Extrém Sport Klub élménypark
Fiatal tehetségek: a Szeptakkord verséneklő együttes műsora.
Acacia Team Stage, Anglia park, Észak-Komárom

16.00
A Starfist együttes koncertje
Klapka tér, Észak-Komárom

16.30
Az Egyéb Veszély együttes koncertje
Jókai liget, Dél-Komárom

17.00
ACACIA TEAM és Extrém Sport Klub élménypark
KOMÁROM HANGJA – amatőr énekverseny minden korosztály részére (válogató – jelentkezés és bővebb
információ a helyszínen).
Acacia Team Stage, Anglia park, Észak-Komárom

17.30
A Liberate együttes koncertje
Tiszti Pavilon szabadtéri színpada, Észak-Komárom

18.00
Az Old Sámson együttes koncertje
Jókai liget, Dél-Komárom

18.30
Az AIMEE együttes koncertje
Klapka tér, Észak-Komárom

19.00
Horján Viktor és barátai sanzonestje
Marcela Laiferová, Kristína Turjanová, Viktor Horján fellépése a legendás Jozef Bednárik rendezésében.
Tiszti Pavilon szabadtéri színpada, Észak-Komárom

20.00
A Firkin együttes koncertje
Jókai liget, Dél-Komárom

ACACIA TEAM és Extrém Sport Klubélménypark
DJ Bedecs; Karaoke + Laser show.
Acacia Team Stage, Anglia park, Észak-Komárom

20.30
Charlie koncert
Klapka tér, Észak-Komárom

Május 1., szerda
6.00
Horgászverseny: Komárom polgármesterének
díjáért – 2. évfolyam

9.00 

Halászléfőző verseny (a szervezők csak a fát és a főzőhelyet biztosítják).
Holt-Vág, Észak-Komárom

9.30 – XXIV. Izsai Lovasnap
Gyülekező a katolikus templomelőtt
Duna-part, Izsa
10.00
Díszmenet a Duna partra – XXIV. Izsai Lovasnap

ACACIA TEAM és Extrém Sport Klub élménypark
PROGRAM A LEGKISEBBEKNEK – légvárak, arcfestés… ÉS MERÉSZEBBEK, BÁTRABBAK RÉSZÉRE –
trampolin, airsoft, íjászat, kötélpálya, paintball ….
Acacia Team Stage, Anglia park, Észak-Komárom

Erős emberek XVI. Szlovákiai bajnoksága
Újvár melletti parkoló, Észak-Komárom

11.00
Ingyenes csoportos idegenvezetés a Várban
Csoportok indulása: 11.00 a 13.00 óra.
Lipótkapu, Újvár, Észak-Komárom

A Pepita tours, a Šeko shop és a Sitno bútorüzlet Nagy Tavaszi Nyereményjátékának
sorsolása
Közreműködnek: Varga Evelin és Mészáros Tamás.
Klapka tér, Észak-Komárom

10.30 – XXIV. Izsai Lovasnap
Megnyitó
10.45 – Zsérei Zsibrice hagyományőrz őcsoport
11.15 – Ifjú Pántlika
11.40 – Izsai énekcsoportok fellépése (Búzavirág, Matica
Slovenská, Gyöngyösbokréta)
12.00 – Lovasjátékok
12.15 – Pósfa zenekar
13.15 – Lovasjátékok
14.00 – Bellő tánccsoport és zenekar
14.30 – Lovasjátékok
15.00 – Viza énekcsoport, Napraforgó
citerazenekar,Almásfüzitő
15.45 – Lovasbemutató

12.30
A Zsebsün együttes koncertje
Jókai liget, Dél-Komárom

13.00
ACACIA TEAM és Extrém Sport Klub élménypark
13.00 A Kard Rendje – korabeli jelmezek és fegyverek bemutatója
14.00 Harcosok napja (Mas. Oyama Kyokushin Karate)
17.00 Cinema útifilm Miroslav Hráček és Juraj Darida islandi expedíciójáról.
Acacia Team Stage, Anglia park, Észak-Komárom

14.00
A Garabonciás táncegyüttes előadása
Jókai liget, Dél-Komárom

15.00
A Kalotaszentkirályi táncegyüttes előadása
Jókai liget, Dél-Komárom

15.30
Az Újhold Régizene táncegyüttes előadása
Jókai liget, Dél-Komárom

16.00
Ukrán néptánctáncegyüttes előadása
Jókai liget, Dél-Komárom

16.30
Puskás Peti koncertje
Jókai liget, Dél-Komárom

17.30
A Sic Transit Gloria Mundi együttes koncertje
Jókai liget, Dél-Komárom

19.00
A Holdviola együttes koncertje
Jókai liget, Dél-Komárom

Gyerekpark és környéke
10.00 – 18.00 – Egész napos élménypar – ugrálóvárak, gyerekprogramok…
15.00 – Kicsi Hang, verséneklő együttes fellépése, Klapka tér
16.00 – Feelharmonix – Sax & guitar lounge
17.00 – United koncert
18.00 – ZBG koncert
19.30 – Leskay koncert
21.00 – Tűzijáték
21.15 – Caramel koncert
22.00 – Back II Black koncert

Szerző: Haraszti Mária

Az ANIMA Társaság alapítója és elnöke