48. Jókai Napok

2011. június 19-én kezdődnek a 48. Jókai Napok Komáromban. A program:

Kedd:

17.00 – Tiszti pavilon díszterme, Ünnepélyes megnyitó * Karinthy Frigyes: Találkozás egy fiatalemberrel * előadják: Ölvecky András és Szurcsík Ádám
18.00 – VMK – kamara, Forgách András: Halni jó * gonosz bohó, (ÉS?! Színház, Őrsújfalu) * rendezte: Szabó Csilla
21.30 – VMK – kamara, A kapu előtt * dokumentarista dráma, (CALIX Színpad, Hetény) * a csoport tagjainak segítségével írta ésrendezte: Gál Tamás
23.00 – RÉV, Fesztiválklub

Szerda:

11.00 – VMK – kamara, Márai Sándor: Tabló * lírai színpad, (KÁOSZ Diákszínpad, Királyhelmec) * rendezte: Simon Lívia
12.00-13.30 – VMK, Szakmai értékelés
15.00 – VMK, Holt költők társasága * színmű, (TSÍZIÓ Diákszínpad, Galánta) * rendezte: Hlavaty Márta
17.00 – RÉV, Felolvasószínház * Csehov – Kiss Csaba: A szerelmes hal * olvassák: Bandor Éva, Benkő Géza, Ollé Erik
20.00 – VMK, Sztefan Canev: Johanna második halála * tragikomédia, (Kármán József Színház, Losonc) * rendezte: Vladimír Sadílek
22.00 – RÉV, Fesztiválklub * Nosztalgia buli a ZSEB zenekarral

Csütörtök:

9.30-11.00 – VMK, Szakmai értékelés
11.00 – VMK, Jó palócok * szerkesztett játék, (APROPÓ Kisszínpad, Fülek) * rendezte: Szvorák Zsuzsa
13.30 – VMK, Carlo Goldoni: Nyaralásmánia * komédia, (Peredi Színjátszókör) * rendezte: Száz Pál
15.30-17.00 – VMK, Szakmai értékelés
17.00 – Madách ART Café, Múzeumi Szalon * a vendégszékben: Mokos Attila, színművész * beszélgetőtárs: Miklósi Péter
18.30 – VMK – kamara, Ch. Morgenstern: Akasztófa-énekek – rendellenes verses jelenetek kocsmai közegben * (Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportja, Galánta) * rendezte: Mészáros Andrea
21.30 – VMK – kamara, Találkozás * E. Albee: Nem félünk a farkastól c. műve nyomán * (Zsákszínház, Fülek), rendezte: Dr. Mázik István
23.30 – RÉV, Fesztiválklub

Péntek:

11.00 – VMK – kamara, Garaczi – Toepler: Brahms és a macskák * színjáték 12 képben (GIMISZ Diákszínpad, Komárom) * rendezte: Csengel Mónika
13.00-15.00 – VMK, Szakmai értékelés
15.00 – VMK – kamara * L.F. Rebello: Szeretet, de sürgősen * dráma, (Novus Ortus Diákszínpad, Dunaszerdahely) * rendezte: Takács Tímea
17.00 – VMK – kamara, Tóth – Örkény: A falu rossza – népszínmű egy kicsit másként * (Zöld Macska Színpad, Budapest) * rendezte: Letenyei Krisztina
20.30 – VMK – kamara * Quentin Tarantino: Kutyaszorítóban * filmreplika (Komáromi Alternatív Színpad) * rendezte: a csoport
21.30 – RÉV, Fesztiválklub

Szombat:

10.00-12.00 – VMK, Szakmai értékelés
12.00 – VMK – kamara, Anyád! * A. Chowaniecz Gardénia c. drámája alapján * (HomoDram, Pozsony) * rendezte: Rakottyay Katalin
14.30 – VMK, Neil Simon: Furcsa pár * komédia, (Poloska Színház, Nagymegyer) * rendezte: Farkas Péter
17.00-18.00 – VMK, Szakmai értékelés
18.30 – Múzeumkert, Jókai Mór szobrának megkoszorúzása
21.00 – VMK, Ünnepélyes díjkiosztás
22.00 – RÉV, Fesztiválklub * Táncház az ART CAFÉ Hungarian Folk Banddel

Szerző: Haraszti Mária

Az ANIMA Társaság alapítója és elnöke