Az 51. Jókai Napok műsora

KEDD, JÚNIUS 10.:
18.00 – Tiszti pavilon: Ünnepélyes megnyitó
Közreműködnek a Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó Verseny döntősei
20.00 – VMK-kamara: Hungarikum varieté (GIMISz Diákszínpad, Komárom), rendezte: Ölvecky András
21.00 – RÉV: Fesztiválklub

SZERDA, JÚNIUS 11.:
11.00 – RÉV: H. Ch. Andersen – A császár új ruhája, játék, (MEGruházunk Diákszínpad, Komárom), rendezte: Tóth Gábor
13.00 – VMK: Szakmai értékelés
16.00 – VMK, H.Ch. Andersen – A balerina mesejáték, (G.I.K.SZ.E.R Diákszínpad, Rozsnyó), rendezte: Kristóf Roland
20.00 – VMK-kamara: Visky András – Megöltem az anyámat identitásjáték, (ZsírZsiráf, Komárom), rendezte: Miklós László
22.00 – RÉV: Fesztiválklub – Ahogy esik, úgy puffan – improvizációs show

CSÜTÖRTÖK, JÚNIUS 12.:
10.00 – VMK: Madách I.–Karinthy F. – Az ember-ke tragédiája szerkesztett játék, (FÓKUSZ Diákszínpad, Dunaszerdahely), rendezte: Jarábik Gabriella
11.00 – VMK: Szakmai értékelés
14.30 –  Az Ipari Középiskola aulája: Shakespeare-Tom Stoppard-Viszta – Hamlet-variációk diákjáték, (VISZTA – Vidám Iparisták Színjátszó Társulata, Komárom), rendezte: Kiss Péntek József
16.00 – Tiszti pavilon: Múzeumi Szalon, vendég: Ropog József színművész
házigazda: Miklósi Péter
18.00 – VMK-kamara: Albín Medúz – A reykjavíki lány, tragikomédia, (Kármán József Színház, Losonc), rendezte: Peter Cibula
21.00 – VMK-kamara:  Eve Ensler – „Alávalók” interjú összeállítás (Édes Kettes, Fülek), rendezte: Bódi Andrea és Gyetvai Viktória
22.00 – RÉV: Fesztiválklub – Slampoetry-est

PÉNTEK, JÚNIUS 13.:

9.00 – VMK: Örömmesék népmesékből szerkesztett játék (Apropó Kisszínpad, Fülek), rendezte: Szvorák Zsuzsa
12.00 – VMK-kamara: Biljana Srbljanovič – Családtörténetek, dráma, (Novus Ortus Diákszínpad, Dunaszerdahely), rendezte: Takács Tímea
14.30 – VMK-kamara: Szerelem, válogatás a magyar szerelmi líra gyöngyszemeiből (SYCORAX Diákszínpad, Királyhelmec), rendezte: Pekárovics Marianna
15.00 – VMK: Szakmai értékelés
17.00 – VMK-kamara: A rendes ember – filmvetítés, majd beszélgetés az alkotóval, rendezte: Molnár Csaba, beszélgetőtárs: Bárány János
21.00 – VMK-kamara: A pénteki Stephen King: Tortúra (dráma, Zsákszínház, Fülek, rendezte: Dr. Mázik István) pedig sajnos ELMARAD. A helyettesítő előadásról még a későbbiekben tájékoztatunk.
22.30 – RÉV: Fesztiválklub – Táncház

SZOMBAT, JÚNIUS 14.:
10.00– VMK: Szakmai értékelés
14.00 – VMK-kamara:  12 hét – a budapesti Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakközépiskola II.-os színészosztályának előadása, rendezte: Novák Eszter
16.00 – VMK-kamara:  Felvidék – Horná zem, dokumentumfilm-vetítés, rendezte: Vladislava Plančíková
18.00 – Múzeumkert: Jókai Mór szobrának megkoszorúzása
19.30 – VMK: Ünnepélyes díjkiosztás
22.00 – RÉV: Fesztiválklub

Szerző: Haraszti Mária

Az ANIMA Társaság alapítója és elnöke