Ipolyi Arnold népmesemondó verseny – országos döntő, Rozsnyó

2014. június 16-án, hétfőn Rozsnyón a Történelmi Városháza épületében.

Az országos döntő programja:

10. Generációk Nagytalálkozója Komáromban

A komáromi magyar gimnázium öregdiákjainak és tanárainak a baráti köre, és a gimnázium igazgatósága kétnapos találkozót szervez a Komáromi Bencés Gimnázium, valamint a Király püspök utcai épületben később különböző neveken működő utódiskolák és a Pedagógiai Iskola volt diákjai, valamint huzamosabb ideig itt tanító tanárai számára.

Program:
2014. június 6., péntek

10.00–19.00 Sportesemények az iskola udvarán
10.00–11.00 Könyvbemutató és -kiállítás – II.D (48-as terem)
11.00–14.00 Író-olvasó találkozó – aula
Meghívott vendégek: Koncsol László, Tőzsér Árpád, Erdélyi Géza, Nagy János, Tóth László, Tarics Péter, Z. Németh István, 
a beszélgetést Asbóth József vezeti; valamennyien alma materünk egykori diákjai.
14.00–16.00 Ebédszünet
16.00–17.00 Filmvetítés – konferenciaterem (tetőtér)
Molnár Csaba filmjének vetítése

Olvass tovább10. Generációk Nagytalálkozója Komáromban

IX. Martosi Gyermek Folklórfesztivál

A martosi Református Egyházi Alapiskola, a Martosi Református Egyházközség és Martos Község Önkormányzata népi kultúránk, hagyományaink, dalaink, táncaink megőrzése és továbbadása baráti szándékával 2014. június 6-án a martosi szabadtéri színpadon, rossz idő esetén a kultúrházban megrendezi IX. Martosi Gyermek Folklórfesztivált.

Bodrogközi Ifjúsági Művészeti Műhely

A Botorkáló Tehetséggondozó Társulás meghirdette az idei BIMM-et, azaz a 2014. augusztus 17-én kezdődő egyhetes Bodrogközi Ifjúsági Művészeti Műhelyt. Várják azon 15-25 év közötti kreatív fiatalok jelentkezését, akik az alábbi szekciókban szeretnének alkotni: grafika, festészet, szobrászat, kerámia, modern médiák. A tábor helyszíne Hatfa, az érdeklődők a Facebook-on kérjék felvételüket a “hatfa” nyílt csoportba, illetve Simon Líviánál is lehet jelentkezni privát … Olvass továbbBodrogközi Ifjúsági Művészeti Műhely

Az 51. Jókai Napok műsora

KEDD, JÚNIUS 10.:
18.00 – Tiszti pavilon: Ünnepélyes megnyitó
Közreműködnek a Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó Verseny döntősei
20.00 – VMK-kamara: Hungarikum varieté (GIMISz Diákszínpad, Komárom), rendezte: Ölvecky András
21.00 – RÉV: Fesztiválklub

SZERDA, JÚNIUS 11.:
11.00 – RÉV: H. Ch. Andersen – A császár új ruhája, játék, (MEGruházunk Diákszínpad, Komárom), rendezte: Tóth Gábor
13.00 – VMK: Szakmai értékelés
16.00 – VMK, H.Ch. Andersen – A balerina mesejáték, (G.I.K.SZ.E.R Diákszínpad, Rozsnyó), rendezte: Kristóf Roland
20.00 – VMK-kamara: Visky András – Megöltem az anyámat identitásjáték, (ZsírZsiráf, Komárom), rendezte: Miklós László
22.00 – RÉV: Fesztiválklub – Ahogy esik, úgy puffan – improvizációs show

Olvass továbbAz 51. Jókai Napok műsora