40. DUNA MENTI TAVASZ

40DMT2015. június 2., kedd
8.00 Térzene a VMK előtti téren
8.30 A szereplők felvonulása a VMK előtt. Meseország királyának és királyfiának megválasztása, a város kulcsának átadása, a seregszemle 40. évfordulója tiszteletére állított szobor avatása
Bábos és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében
10:00 Egy királylány kalandja a békával (bábjáték), előadja a Komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportja, rendezte Gazdag Nagy Anikó, Izsák Katalin és Tóth Tibor
A három pillangó (bábjáték), előadja a Pozsonyeperjesi Községi Hivatal Ugri-bugri Bábcsoportja, rendezte Ágh Erzsébet
A telhetetlen kecske (bábmese), előadja a Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tannyelvű Alapiskola Virgoncok Bábcsoportja, rendezte Csiffári Renáta
11:30 Gyöngyvirág Palkó (népmese-bábos mese), előadja a Feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportja, rendezte Kovács Mária és Makó Kovács Erika
Pom Pom meséi (bábmese) előadja a Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportja, rendezte Csörgei Tünde
A kiskakas gyémánt félkrajcárja (bábjáték), előadja az Érsekújvári Czuczor Gergely Alapiskola Pinokkió Bábcsoportja, rendezte Juhász Zsuzsanna és Kroslák Olga
13:30 Lois Lowry: Emlékek őre (The Giver), előadja a Lendvai I. Kétnyelvű Általános Iskola és a Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet Lendvai DiáXínpada, rendezte Stampach Misi
Rólunk szólunk (szerkesztett játék), előadja a Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin alapszervezete Fókusz Gyermekszínpada, rendezte Jarábik Gabriella és Horváth Szilvia
Meseváros műsorai – 15.00-18.30
Óbudai Népzeneiskola zenekarának előadása, Farkas Melinda-Domján Kristóf verséneklők fellépése, Kodály Zoltán Alapiskola népzenei csoportjának fellépése, Bálint Károly tekerős műsora
2015. június 3., szerda
Bábos, színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében
8:30 A tű vándorútja (bábmese-tárgyjátékkal), előadja a Losonci Kármán József Alapiskola és Óvoda Recefice Bábcsoportja, rendezte Anderko Andrea és Csák Lídia
Paff, a bűvös (bábos mese), előadja a Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja, rendezte Dolinsky Irén, Vezér Klára és Csutor Vezér Zsófia
Dávid és Góliát (bábjáték), előadja a Kisgéresi Alapiskola Mustármag Bábcsoportja, rendezte Blanár Gabriella
Mi még nem vagyunk álmosak (bábjáték), előadja a Duna utcai (Pozsony) Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja, rendezte Farkas Márta
11:00 Dávid és Góliát (bábjáték), előadja a Hetényi Református Gyülekezet Tábita Bábcsoportja, rendezte Écsi Gyöngyi
Reggeli hangulat (bábetűd zenére), előadja az Ógyallai Speciális Alapiskola Fityfirittyek Bábcsportja, rendezte Bencsics Varga Mária
A kis Mukk (bábjáték), előadja a Gútai II. Rákóczi Ferenc Alapiskola Mazsola Bábcsoportja, rendezte Mahor Katalin
Rózsa (bábjáték), előadja a Duna utcai (Pozsony) Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja, rendezte Farkas Márta
13:00 Mesebolt (szerkesztett játék), előadja a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és a Magyar Tannyelvű Alapiskola Tekergőcök Színjátszó Csoportja, rendezte Nagy Irén és Magyar Gaál Lívia
A kanásznak jól megy dolga (szerkesztett játék), előadja a Komáromi Speciális Alapiskola Tulipán Csoportja, rendezte Szőcs Fruzsina és Szabó István
A mi mesénk (színpadi játék), előadja a Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin alapszervezete Fókusz Gyermekszínpada, rendezte Jarábik Gabriella
Meseváros műsorai – 15.00-18.30
Óbudai Népzeneiskola zenekarának előadása, Krpčiarik Gyermek Néptáncegyüttes fellépése, Bálint Károly tekerős műsora, Csallóközi Anjou Károly Bandérium fellépése, Kicsi Hang verséneklő együttes koncertje
2015. június 4., csütörtök
Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében
8:30 Labda-játék?! (életjáték), előadja a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és a Magyar Tannyelvű Alapiskola Tekergők Színjátszó Csoportja, rendezte Nagy Irén és Magyar Gaál Lívia
Álom-album (verses szerkesztett játék), előadja az Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermek-színjátszó Csoportja, rendezte N. Tóth Anikó és Köteles Judit
Évszakok (szerkesztett játék), előadja a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermek-csoportja, rendezte Pierzchala Mária, Szászi Edina és Székely Zsuzsa
11:00 Mi van ma, mi van ma, piros pünkösd napja… (szerkesztett játék), előadja a Perbetei Magyar Tannyelvű Alapiskola és a Csemadok Alapszervezet Napraforgó Gyermek Néptáncegyüttese, rendezte Jakab Katalin és Szabó Edit
A szorgalmas és a rest leány (népmese), előadja a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportja, rendezte Mészáros Piroska és Okos Zsuzsanna
Mit játszunk, lányok? (szerkesztett játék), előadja a Muzslai Endrődy János Magyar Tannyelvű Alapiskola Pilinke Gyermekcsoportja, rendezte Lacza Zsuzsanna, Nyitrai Tímea és Bachorecz Veronika
Ember vagy, amit akartok, ember vagy, mit akartok akartok? (színdarab), előadja a Komáromi Munka Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Pogácsakedvelők Színjátszó Csoportja, rendezte Laboda Róbert
13:00 Népszokások farsangtól pünkösdig (szerkesztett népi játék), előadja a Bélyi Magyar Tannyelvű Alapiskola Gyöngyöcske Csoportja, rendezte Szakszon Anna
A walesi bárdok (színdarab), előadja a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpada, rendezte Szvorák Zsuzsanna
Semmire semmi gondom (népmese), előadja a Jánosi Magyar Tannyelvű Alapiskola és a Csemadok Csicsóka Színjátszó Csoportja, rendezte Tóth Mónika és Milen Gabriella
A soványító palacsinta (mesejáték) előadja az Örösi Csemadok és a Községi Hivatal Karcsa Kisszínpada, rendezte Bukó Mária
Meseváros műsorai – 15.00-18.30
Egy Pohár Citrom párkányi verséneklő együttes fellépése, Bicskás zenekar (Felsőszeli) fellépése, a Csallóközi Anjou Károly Bandérium fellépése, a Meseváros zárókoncertje: Tiszta szívvel – akusztikus koncert Zsapka Attila, Sipos Dávid és Vadkerti Imre előadásában
2015. június 5., péntek
Eredményhirdetés, díjkiosztás a VMK színháztermében
8.00 Király- és fesztiválbúcsúztató, zászlóbontás a VMK előtti színpadon
a fesztiválsereggel
9.00 Népi gyermekjátékok, előadja a Féli Községi Hivatal Katica Óvoda csoportja, rendezte Méry Irén és Kolláth Zsuzsa
9.10-10.20 A CSAVAR Színház Az ördögbe!!! c. előadása, rendezte: Gál Tamás, előadják: Kiss Szilvia, Gál Tamás, Mester László
10.30 A Nyíregyházi Cantemus Gyermekkar
A fesztivál zárása, a város kulcsának visszaadása, búcsú a Mesevárostól,
eredményhirdetés, díjkiosztás, a jövő évi fesztivál meghirdetése
Délutáni műsorok a szereplő gyerekeknek, és más érdeklődőknek
NAPONTA DÉLUTÁN HÁROM ÓRÁTÓL HÉT ÓRÁIG A VÁROSI MŰVELŐDÉSI KÖZPONT ELŐTTI MESEVÁROSBAN
Ahol kerámiát lehet vásárolni, kézműves foglalkozásokon lehet részt venni.
Szerdán és csütörtökön köztünk lesz a Lufi Bohóc Társulat. Ők lufit fújnak és arcot festenek. Ráadásul gazdag programokban válogathatsz.
Vendégeink: Füttyös Gyurka (Zathurecky György), Hegedűs Csaba, a lufibohóc.
Naponta 14.30 órától 18.00 óráig szakmai értékelések a csoportvezetők részére a VMK-ban.
A bábos és színjátszó versenyműsorokra a belépőjegyek ára 1,50 €.
A versenyelőadásokra belépők rendelhetők a Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központban Csörgei Tündénél (telefon: 031/ 590 08 13, vagy 031/ 590 08 01).
A Meseváros műsorai ingyenesek.
A műsorváltozás jogát a rendezőség fenntartja!

Szerző: Haraszti Mária

Az ANIMA Társaság alapítója és elnöke