10. Generációk Nagytalálkozója Komáromban

A komáromi magyar gimnázium öregdiákjainak és tanárainak a baráti köre, és a gimnázium igazgatósága kétnapos találkozót szervez a Komáromi Bencés Gimnázium, valamint a Király püspök utcai épületben később különböző neveken működő utódiskolák és a Pedagógiai Iskola volt diákjai, valamint huzamosabb ideig itt tanító tanárai számára.

Program:
2014. június 6., péntek

10.00–19.00 Sportesemények az iskola udvarán
10.00–11.00 Könyvbemutató és -kiállítás – II.D (48-as terem)
11.00–14.00 Író-olvasó találkozó – aula
Meghívott vendégek: Koncsol László, Tőzsér Árpád, Erdélyi Géza, Nagy János, Tóth László, Tarics Péter, Z. Németh István, 
a beszélgetést Asbóth József vezeti; valamennyien alma materünk egykori diákjai.
14.00–16.00 Ebédszünet
16.00–17.00 Filmvetítés – konferenciaterem (tetőtér)
Molnár Csaba filmjének vetítése
17.00–19.00 Gulyásfőzés – a gimnázium tanárainak díjnyertes csapata főz az iskolaudvaron a rendezvény résztvevőinek
Eközben: Vacsorához szól a nóta, a Kovács banda Neked húzza!
19.00–20.00 A Dirty Slippers zenekar koncertje
20.00–23.00 A Gymnasium Hungaricum zenekarok hangversenye
Hogy kik zenélnek? Holczhei Árpi, Németh Jancsi, Farnbauer Péter, Skuta Atti, Nagy Laci (Culó), Baross Jancsi – Ugye, hogy ezt nem hagyod ki?!

2014. június 7., szombat
9.30 Gyülekező az iskolában
10.00–12.00 X. Nagytalálkozó az aulában
Üdvözlés – Farkasné dr. Bartakovics Adrianna
A Selye János Gimnázium diákjainak és a Gaudium vegyes kar műsora
Köszöntők
dr. Viola Pál, a Baráti Kör elnöke
Andruskó Imre, az SJG igazgatója
Ökumenikus áldás:
ft. Fazekas László református püspök
Elek László katolikus esperesplébános
A Gránit- (1944), Gyémánt- (1954) és Aranymatúra (1964) okleveleinek átadása;
az oklevelesek „üzenete”
Koszorúzás Király József püspök szobránál
Beszédet mond: RNDr. Ipóth Barnabás, az iskola nyugalmazott igazgatója
Helyszín: a Selye János Gimnázium díszudvara
12.30–18.00 Érettségi találkozók az osztályokban
12.00–16.00 Ebédszünet – az iskola udvarán „lacikonyha” várja az érdeklődőket egész délután (saját költségen).
közben
14.00–16.00 Városnézés idegenvezetővel, kisvonattal – érdeklődés szerint
16.00–17.00 Szórakoztató kórusmuzsika – az egyesített kórusok: a GAUDIUM vegyes kar, a Selye János Gimnázium énekkara és hangszeres kamaraegyüt-tes műsora, Stirber Lajos vezetésével
Petőfi Sándor: A helység kalapácsa, a Szabó Csilla vezette És? Színház előadása (az iskola udvarán)
17.00–18.00 Tarkabarka vidám műsor (az iskola udvarán)
Szereplők: Németh László (Tüpüke), Ganzer László, Nagy Ferenc, Mogyorósi Mária, Paulisz Anna, Kiss Péntek József, Paszmár János, Sztrecskó Anikó, Varga Bea, Kádek Rita, Dobai Csaba, Stirber Péter, Varjú Zoltán, Borostyán együttes – Nagy László vezetésével, Dobi Ákos, Héger Rudolf, Rancsó Dezső, Varga Szilvia, Tarics Péter, Gyurász Ildikó, Korpás Réka, Pfeifferlik Lajos és még sokan mások
18.00–20.00 Gimisz Gála
Fellépők: az elmúlt 22 év Gimisz-darabjainak a szereplői.
20.00–21.00 Dallamos gitárzene
A Memória Társulat – Alföldi Károly, Novák Tamás, Siposs Jenő, Zács Richárd, Zsákovics László – hangversenye (aula)

A szereplők és a szervezők mindkét napon szeretettel várnak a műsorokra minden kedves érdeklődőt!

Szerző: Haraszti Mária

Az ANIMA Társaság alapítója és elnöke