MAGYAR SZÍNHÁZAK XXVI. KISVÁRDAI FESZTIVÁLJA

Kisvárda

Június 21. (szombat)
19 óra, Művészetek Háza színházterme (stúdió)
Sziveri János: AZ EMBER KOMÉDIÁJA
Rendező: Táborosi Margaréta
(1 h 15’)(versenyelőadás)
Szabadkai Kosztolányi Dezső Színház

21 óra, Várszínpad
MEGNYITÓÜNNEPSÉG
Székely Csaba: HOGYNE, DRÁGÁM!
Rendező: Sebestyén Aba
(versenyelőadás)
Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata

Június 22. (vasárnap)
17 óra, Rákóczi-Stúdió
ALKÉSZTISZ (Euripidész nyomán írta Székely Csaba)
Rendező: Sorin Militaru
(1 h 40’)(versenyelőadás)
Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata

19 óra, Művészetek Háza színházterme
Hauptmann: A PATKÁNYOK
Rendező: Alföldi Róbert
(2 h 20’)(versenyelőadás)
Újvidéki Színház

21 óra, Várszínpad
Blake: RÓMAI VAKÁCIÓ
Rendező: Pelsőczy Réka
(vers.kívül)
Bp. Orlai Produkciós Iroda

22 óra, Művészetek Háza Pódiumterme
Lungu: EGY KOMCSI NYANYA VAGYOK!
(1 h 20’)(vers.kívül)
Budapesti Katona József Színház

Június 23. (hétfő)
19 óra, Rákóczi-Stúdió
Brestyánszki B. R. : VÖRÖS
Rendező: Máté Gábor
(2 h)(versenyelőadás)
A budapesti Katona József Színház és a Szabadkai Népszínház Magyar Társulatának közös produkciója.

17 óra, Művészetek Háza színházterme (stúdió)
Székely Csaba: SZERETIK A BANÁNT, ELVTÁRSAK?
Rendező: Sorin Militaru
(1 h 30’)(versenyelőadás)
Marosvásáhelyi Yorick Stúdió

22 óra, Várszínpad
Slobodzianek: ILJA PRÓFÉTA
Rendező: Nagypál Gábor 
(1 h 15’)(versenyelőadás)
Vajdasági Tanyaszínház

Június 24. (kedd)
16 óra, Rákóczi-Stúdió
Srbljanovic: A HALÁL NEM BICIKLI (HOGY ELLOPJÁK TŐLED)
Rendező: Tanja Miletić Oručević m.v.
(1 h 30’)(versenyelőadás)
Szabadkai Népszínház Magyar Társulata

18 óra, Művészetek Háza színházterme
Gogol: A REVIZOR
Rendező: Parászka Miklós
(3 h)(versenyelőadás)
Csíkszeredai Csíki Játékszín

21 óra, Várszínpad
Egressy Zoltán: PORTUGÁL
Rendező: Dudás Péter
(2 h)(versenyelőadás)
Kassai Thália Színház

Június 25. (szerda)
17 óra, Rákóczi-Stúdió
Koljada: MURLIN MURLO
Rendező: Barabás Árpád
(2 h)(versenyelőadás)
Gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház

19.30 óra, Művészetek Háza színházterem (stúdió)
Harold Pinter: ÁRULÁS
Rendező: Valló Péter m.v.
(2 h)(versenyelőadás)
Komáromi Jókai Színház

21 óra, Várszínpad
Dobozy-Verebes-Republic együttes: HATTYÚDAL
Rendező: Verebes István
(2 h 30’)(vers. kívül)
Budapesti József Attila Színház

22 óra, Művészetek Háza Pódiumterme
Szerbhorváth György: VAN VALAMI BEJELENTENIVALÓJA?
Rendező: Csernik Árpád
(1 h 20’)(versenyelőadás)
Szabadkai Népszínház Magyar Társulata

Június 26. (csütörtök)
16 és 19 óra, Rákóczi-Stúdió
Forgách András: A FIÚ
Rendező: Forgách András
(1 h 40’)(versenyelőadás)
Nagyváradi Szigligeti Színház

20 óra, Művészetek Háza színházterme (stúdió)
CSIPKE (Máté Angi Mamó c. regénye alapján)
Rendező: Mezei Kinga
(1 h 40’)(versenyelőadás)
Kolozsvári Állami Magyar Színház

22 óra, Várszínpad (stúdió)
Tasnádi István: TAPASZTALT ASSZONY
Rendező: Tasnádi István m.v.
(versenyelőadás)
Szabadkai Népszínház Magyar Társulata

Június 27. (péntek)
10.30 óra, Művészetek Háza moziterme
Kormos István: KORMOS KÉPPEL MUTOGAT (bábelőadás)
Rendező: Rumi László
(vers. kívül)
Nagyváradi Szigligeti Színház Lilliput Társulata

16 óra, Rákóczi-Stúdió
Kincses Réka: A PENTHESZILEIA-PROGRAM
Rendező: Kincses Réka
(1 h 40’) (versenyelőadás)
Marosvásárhelyi Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház

18 óra, Művészetek Háza
Shakespeare: HAMLET
Rendező: Bocsárdi László
(2 h 45’)(versenyelőadás)
Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház

21 óra, Várszínpad
Móricz-Kocsák-Miklós: LÉGY JÓ MINDHALÁLIG
Rendező:Várhalmi Ilona m. v.
(2 h 30’)(vers. kívül)
Debreceni Csokonai Nemzeti Színház

22 óra, Művészetek Háza Pódiumterme
A kolozsvári Loose Neckties Society zenekar koncertje.


Június 28. (szombat)

10.30 óra, Művészetek Háza moziterme
Kormos István: KORMOS KÉPPEL MUTOGAT (bábelőadás)
Rendező: Rumi László(vers.kívül)
Nagyváradi Szigligeti Színház Lilliput Társulata

18 óra, Művészetek Háza
ZÁRÓÜNNEPSÉG
Daniel Glattauer: GYÓGYÍR ÉSZAKI SZÉLRE
Rendező: Göttinger Pál
(vers. kívül)
Bp. Orlai Produkciós Iroda

Kísérőprogramok:
Június 20. (péntek)
20 óra, Főtéri Színpad:
Kállay-Saunders András és Kasza Tibor koncertje

Június 20-28.: 
„A magyar holokauszt színházi áldozatai” kiállítás
„Napról Napra” fotókiállítás a fesztivál eseményeiről
Népművészeti és kézműves kirakodóvásár
„Régi ízek szabadtűzön” – gasztronómiai bemutató és ételkóstolás

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!

Információ és jegyrendelés:
Kisvárdai Várszínház és Művészetek Háza
4600 Kisvárda, Flórián tér 20. tel.: 45/500-265., 500-541.
www.kisvarda.szinhaz.hu, e-mail: kisvarda.szinhaz@t-online.hu
„Szabadidő” , „Kultúra” és „Ajándék” Erzsébet-utalvány és Puebla Ticket elfogadóhely

 

Szerző: Haraszti Mária

Az ANIMA Társaság alapítója és elnöke