Ma Hedvig, holnap te? – a tiltakozás menetrendje

  • 17:30-tól: gyülekezés a Vármegyeház téren (Župné námestie)
  • 18:00 – Tokár Géza, nyitóbeszéd
  • 18:10 – Batta István lelkész, zsinati tanácsos
  • 18:15 – Zita Furková, üzenet a résztvevőkhöz
  • 18:25 – Zuzana Wienk, Aliancia Fair-play
  • 18:30 – Eugen Korda, újságíró
  • 18:35 – Sándor Anna, Nyitra, pedagógus
  • 18:40 – Voda Zsófia, Nyitra, diákhálózat
  • 18:50 – Oľga Bindasová, emberi jogi biztos hivatala
  • 18:55 – Miroslav Kusý, Szlovákiai Helsinki Bizottság
  • 19:00 – Mézes Rudolf, Csemadok – Szlovákiai Magyar Szülők Szövetsége
  • 19:05 – Vrabec Mária oknyomozó újságíró, a Hedvig c. Könyv szerzője
  • 19:10 – Malina Hedvig levele az összegyűltekhez, felolvassa Holop Zsóka
  • 19:20 – tól menet a Hviezdoslav-térre

A szervezőket megfelelő karszalaggal láttuk el, problémák és kérdések esetén kapcsolatba lehet velük lépni, szívesen állnak a média rendelkezésére. Kapcsolattartó személy: Tokár Géza 0908 472338

Felhívjuk a Hedviggel szolidaritást nyilvánítók figyelmét arra, hogy az időre való tekintettel hozzanak magukkal a biztonság kedvéért esőkabátot. A tüntetés színe a fehér, fehér pólókat és kabátokat is szívesen látunk.

Kérünk mindenkit arra, hogy az esemény üzenete érdekében mellőzze a látványos pártlogók használatát, nyomatékosítani szeretnénk egyben azt is, hogy nem toleráljuk az önkényuralmi jelképek előfordulását a demonstráción!

A jablko.sk kapcsolódó szlovák beharangozó videója: https://www.youtube.com/watch?v=gfUlBuwCGxU&feature=youtu.be

A magyar nyelvű beharangozó videó: https://www.youtube.com/watch?v=vSQlxYe4kws&feature=youtu.be

Szerző: Haraszti Mária

Az ANIMA Társaság alapítója és elnöke