A 23. Komáromi Napok rendezvénysorozata

23. Komáromi Napok műsora – Észak-KomáromÁprilis 26. és május 4. között rendezik meg a 23. Komáromi Napokat a Duna mindkét partján.

2014. április 24., csütörtök

9.00: Ifjúsági katasztrófavédelmi vetélkedő * Nemzetközi ifjúsági katasztrófavédelmi vetélkedő a szlovák belügyminisztérium védnöksége alatt; Holt-Vág
17.00: A Komáromi Művészeti Alapiskola képzőművész szakos diákjainak tárlatnyitója
Foyer Galéria, Művészeti Alapiskola
17.00: Magyar kálvária, magyar húsvét
A portugáliai Fatima magyar emlékei – Tám László fotóművész előadása
Katolikus plébánia nagyterme

2014. április 25., péntek

9.00: Nec arte, nec marte * alapiskolás tanulók történelmi vetélkedője
9.00: Képek az elmúlásról * Végh Éva – festmények, Németh Gyula – fényképek
CSEMADOK Galéria; Duna Menti Múzeum
10.00: Óvodások „olimpiai” futóversenye * Tötrénelmi belváros
10.00: Komáromi ifjúsági futóverseny * Kerékpárút: Vág-híd – kajak-kenu központ
11.00: Hídépítő verseny * Ipari Szakközépiskola
16.00: Csodás Komárom * Fotókiállítás tárlatnyitása (nyitva május 4-ig) * Shopping Centrum
17.00: Az EPHAP nemzetközi fotóklub kiállítása * az European Photogroup of Art and Performance tagjai kiállítása; Zichy palota
17.00: Konfrontációk * A komáromi Juraj Gráfel (szobrok) és a prágai Dušan Mravec (festmények) tárlatnyitója; LIMES Galéria

2014. április 26., szombat

7.00 – 18.00: XIX. Klapka Kupa – történelmi fegyverek nemzetközi lövészversenye
Az ŠSK Royal lövöldéje
7.30: XIII. Csárda túra * nemzetközi kerékpáros teljesítménytúra (Sisak kötelező! – Info: www.csardatura.sk) Távok: Classic 40, MTB 55, Road 60 és Extrem 90 km.
Start és cél: Hajós utca 2
10.30: Komárno Open – nyílt csocsóbajnokság
A Községek Bajnoksága 2013/14 keretén belül a Szlovák Foosball Únió felügyelete alatt megrendezett torna három kategóriában; Röplabdacsarnok
10.00: Egészségesen – játszva (Az egészséghez vezető utak)
Előadások a diétáról, gyógyításról a hangok erejével, népművészek, családi programok, Tai Chi torna és sok más érdekesség … * az European Photogroup of Art and Performance tagjai kiállítása * Anglia park
10.00: Észak- és Dél-Komárom városi képviselő-testületeinek közös ünnepi ülése
Dél-Komárom
15.00: Csukásné Varga Edit akvarell kiállításának tárlatnyitója * LIMES Galéria

2014. április 27., vasárnap

14.00: Tavaszi hadjárat * Az Első Izsai Lovas és Hagyományőrző Egyesület 17. Felvidéki Tavaszi Emlékhadjárata (kultúrműsor és koszorúzás Klapka György tábornok szobránál)
Klapka tér
17.00: A tánc világnapja * A Győri Tánc- és Képzőművészeti Középiskola végzős növendékeinek balett előadása * Tiszti Pavilon amfiteátruma
19.00: Feketeszárú cseresznye * a budapesti József Attila Színház vendégjátéka
Jókai Színház * Belépő: 15 eur, diákok és egészségileg károsultak : 7,50 eur

2014. április 28., hétfő

16.00: Művészek kertje * a város gyermekei közösen rajzolnak * Tiszti pavilon udvara
17.00: Találkozások * Válogatás Golasz Tímea műveiből – a kiállítás tárlatnyitója
A Selye Gimnázium galériája
18.00: Klasszikusok kicsit másképpen * Haydn, Mozart, Rossini, Brahms, Dvorák, Saint-Saens művei a Komáromi Kamarazenekar előadásában * Tiszti Pavilon díszterme

2014. április 29., kedd

9.00: Jó szó * A nemzetközi vers- és prózamondó verseny 18. évfolyma Pavol Paška, a szlovák parlament elnöke védnöksége alatt.
Április 29., kedd: kerületi és országos verseny, április 30., 9.00 órai kezdettel nemzetközi verseny * Selye János Gimnázium
9.00: A szépség harmóniája * középiskolás diákok kozmetikai és fodrászati versenye * Szabadidőközpont
17.00: A Ceglédi Fotoklub kiállítása * Zichy palota
17.00: Musical est * Balogh Rózsa ostzályának növendékei és a komáromi MAI táncszaka mutatkoznak be * Tiszti Pavilon díszterme

2014. április 30., szerda

8.30: Victoria Cup * középiskolás diákok női focitornája (13.30 óráig) * Šulek Gimnázium
9.00: Középiskolás diákok scrabble (szókirakó társasjáték) tornája * regisztráció 2014.IV.25-ig, info: zssoskn@centrum.sk * Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola
10.00: Emlékezés Móra Ferencre * vetélkedővel egybekötött emlék-délelőtt * Szinnyei József Könyvtár
10.00: Komáromi séta * Irodalmi és képzőművészeti verseny komáromi diákok számára a mindennapi élet ábrázolásáról * Szabadidőközpont
16.00: Dr. Zima András: Uj határok között
A két világháború közötti budapesti modernizáló zsidó csoportstratégiák a megváltozott Kárpát-medencei határok függvényében (előadás szinkrontolmácsolással)
Menház Zsidó Kulturális és Közösségi Központ és kis zsinagóga
17.00: A Komáromi Napok ünnepélyes megnyitója
A „23. Komáromi Napok logója“ pályázat ünnepélyes kiértékelése * Klapka tér
17.30: Lehár Napok * térzenei koncert, fellép a Veselá Kapela együttes és a dél-komáromi Egressy Béni Fúvószenekar * Klapka tér
18.00: A Komáromi Kamarazenekar vonósnégyesének koncertje * Duna Menti Múzeum
18.00: FOREST BASS III. * Underground elektronikus zenei est * Holt-Vág
18.30: Lehár Ferenc szobrának koszorúzása * közreműködik: Boráros Imre * Lehár park
19.00: Petra Börnerová duo & Big Fat Chubby * Klapka tér
20.30: A Deák Bill Blues Band koncertje *Klapka tér
22.00: História koncert * Klapka tér

2014. május 1., csütörtök

6.00: Horgászverseny: Komárom polgármesterének díjáért, 4. évfolyam
Telefonos jelentkezés a 7701943-as telefonszámon
9.00 órától: Halászléfőző verseny (a szervezők csak a fát és a főzőhelyet biztosítják)
Holt-Vág
10.00: Erős emberek XVI. szlovákiai bajnoksága * Klapka tér
11.00: Ingyenes csoportos idegenvezetés a Várban * csoportok indulása: 11.00 a 13.00
Lipót kapu, Újvár
11.30: Kötélhúzó verseny * Erzsébet-híd
12.00: XL. Komárno – Komárom Nemzetközi Szabadidős Utcai Futóverseny
Rajt: Dél-komáromi Sportcsarnok
Cél: Észak-komáromi Sportcsarnok
14.00: A Danube Wine borainak nyilvános kóstolója
A nezetközi degusztációs verseny 2. évfolyama mintáinak nyilvános kóstolója
Klapka tér
14.00: A népművészet ünnepe

  • Műsor:
  • 14.00 – az Ördöngős Népzenetanoda diákjainak műsora
  • 15.30 – a Szeret zenekar koncertje
  • 17.00 – „Hazatérvén” – a Pozsony Táncegyüttes (az Ifjú Szívek ifjúsági csoportja) műsora
  • Tiszti Pavilon amfiteátruma

14.30: A Pepita tours Nagy Tavaszi Nyereményjátékának sorsolása * Közreműködnek: Varga Evelin és Mészáros Tamás * Klapka tér
15.00: III. Retro Technikai Expo * számítógépek, flipperek, mobiltelefonok és fényképezőgépek kiállításának tárlatnyitása (nyitva május 4-ig); közreműködik: SlamPoetry Laboda Róberttel és Lencsés Tamással * Zichy palota, Retro Expo
16.00: Könyvbemutató: Dr. Paszternák András: Kék-fehér hétköznapok * Miklós Dóra beszélget a szerzővel * Menház Zsidó Kulturális és Közösségi Központ és kis zsinagóga
16.00: Mi is itt vagyunk! * nyílt nap a Menházban *Menház Zsidó Kulturális és Közösségi Központ és kis zsinagóga
16.00: A Komáromi Dixieland Band koncertje * Klapka tér
17.00: A Junior táncegyüttes műsora *Borok utcája
17.05: Hófehérke és néhány törpe * A helyi Matica slovenská és a Šulek Gimnázium mellett működő színjátszócsoport diák musicalje * Matica slovenská székháza
17.30: A Szeredi Dixieland Band koncertje * Klapka tér
18.30: A Barátság ifjúsági cigányzenekar játszik * Borok utcája
19.00: Ördögfióka és a tündér * Korpás Éva és Malek Andrea családi koncertje * Klapka tér
20.00: A Népművészet Ünnepe * Táncház, közreműködik a Ritka Magyar Folkband * Európa Udvar, borozó
20.30: Kovács József és zenekara játszik * Borok utcája
20.30: Képek a múltból – a Lúčnica egyűttes müsora * Tiszti Pavilon amfiteátruma

2014. május 2., péntek

9.00: A város polgárai scrabble (szókirakó társasjáték) tornája * regisztráció 2014. IV. 25-ig, info: zssoskn@centrum.sk * Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola
9.00: Retro számítógépes játékok * Zichy palota, Retro Expo
9.00: Oviolimpia * Komáromi ovisok sport-vetélkedőjének 14. évfolyama * Sportcsarnok
9.00: Hulladékból robot * A komáromi Alapy Gáspár Szakközépiskola diákjai bemutatják a távvezérelt robotok építését újrahasznált hulladékból * Zichy palota, Retro Expo
14.00: Kortárs a kortársnak * A Komáromi Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola kozmetikusainak és fodrászainak bemutatója * Klapka tér
16.00: Diákok nemzetközi vízilabdaversenye * Az utolsó mérkőzés május 3-án 17.00 órakor kezdődik, utána 18.00 óarkor az eredményhirdetésre kerül sor * Fedett uszoda
17.00: A Dunajíček ifjúsági folklóregyüttes műsora * Borok utcája
17.00: A Liberate együttes koncertje * Tiszti Pavilon amfiteátruma
18.00: A MadDox együttes unplugged koncertje * Klapka tér
19.00: Moderné s színpadi táncok * A Művészeti Alapiskola táncszakos növendékei műsora * Borok utcája
19.00: A Memória Társulat koncertje * Tiszti Pavilon amfiteátruma
19.30: A Depeche Mode Revival Band koncertje * Klapka tér
20.30: A Slovenskí rebeli folklóregyüttes műsora * Borok utcája
21.00: A HEX együttes koncertje * Klapka tér
22.30: Az Aylen´s Fall együttes koncertje * Klapka tér

2014. május 3., szombat

9.00: Junior lányok nemzetközi röplabdaversenye
Csoportokon belüli mérkőzések; a döntőre május 4.-én 11.00 órakor, az eredményhirdetésre 13.00 órakor kerül sor * Határőr Utcai Alapiskola
10.00: PONG és Flipper verseny * Zichy palota, Retro Expo
12.00: Komáromi kincskeresés * búvárverseny és bemutató * Holt-Vág
16.00: Olimpiai reménységek nemzetközi junior bokszversenye * selejtezők; V.4-én 9,30- tól döntők * Boxcsarnok
16.00: A Klinika együttes koncertje * Klapka tér
17.00: A Borostyán együttes koncertje * Borok utcája
17.00: A SER ON STONE együttes koncertje * Tiszti Pavilon amfiteátruma
18.00: Az EWELIN együttes koncertje * Klapka tér
19.00: A Dunaj folklóregyüttes műsora * Borok utcája
19.00: Partička * Lukáš Latinák, Petra Polnišová, Juraj Kemka és Róbert Jakab a közkedvelt műsorban Daniel Dangl felügyelete alatt és Juraj Čurko zenei kíséretében
Tiszti Pavilon amfiteátruma
20.30: Török Ádám és a Mini együttes koncertje * Klapka tér
21.00: A DDT zenekar koncertje * Tiszti Pavilon amfiteátruma
22.00: Az LGT Revival Band koncertje * Klapka tér

2014. május 4., vasárnap

12.00: Búvárbemutató * Az ŠKP Poseidon klub bemutatója * Termálfürdő
13.00: V. Nemzetközi break-táncverseny Komárom Város díjáért * Tiszti Pavilon amfiteátruma
15.00: Mészáros Tamás lemezbemutató koncertje * Klapka tér
16.00: Harcművészeti bemutató * Tiszti Pavilon amfiteátruma
16.30: Szórakozzunk együtt! * A Komáromi Nyugdíjas Klub Műsora *Tiszti Pavilon amfiteátruma
17.00: A GREXABAT együttes koncertje * Klapka tér
18.30: A Metalinda együttes koncertje * Klapka tér
19.00: Nóta est * Tiszti Pavilon amfiteátruma
20.00: Az Ismerős Arcok együttes koncertje, vendég: Vadkerti Imre *Klapka tér
21.30: Tűzijáték * Klapka tér

Szerző: Haraszti Mária

Az ANIMA Társaság alapítója és elnöke