Az 50. Jókai Napok műsora

Ünnepélyes megnyitó – a Tiszti pavilon díszterme, 18.00; Janusz Głowacki: Antigoné New Yorkban (tragikomédia) – Kármán József Színház, Losonc – rendezte: Peter Cibula – a városi művelődési központ kamara tere, 20.00…

2013. június 10. hétfő

Ünnepélyes megnyitó – a Tiszti pavilon díszterme, 18.00; Janusz Głowacki: Antigoné New Yorkban (tragikomédia) – Kármán József Színház, Losonc – rendezte: Peter Cibula – a városi művelődési központ kamara tere, 20.00

2013. június 11. kedd

Hans Sachs: Dr. Karolina show (komédia) – G.I.K.S.Z.E.R Diákszínpad, Rozsnyó – rendezte: Kristóf Roland – a városi művelődési központ kamara tere, 10.00; 50 bizonyíték – a Csemadok Komáromi Városi Szervezete és a Kossuth Téri Média Klub közös tárlata az 50. Jókai Napok tiszteletére – fuvolázik: Misák Bence – Csemadok Galéria, 16.00; Molnár Ferenc: Az ibolya (vígjáték) – Zsákszínház, Fülek – rendezte: Dr. Mázik István – a városi művelődési központ kamara tere, 17.30; Székely Csaba: Bányavirág (tragikomédia) – Bárka Színpad, Léva – rendezte: Újváry László – Rév Magyar Ház, 21.00

2013. június 12. szerda

W.R. Jones: A projekt (színmű) – TSÍZIÓ Diákszínpad, Galánta – rendezte: Bergendi Barnabás – a városi művelődési központ kamara tere, 9.30; Bergendi Barnabás: A verseny (előadás kézzel, bábbal) – a Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportja, Galánta – rendezte: Mészáros Andrea – a városi művelődési központ kamara tere, 11.30; Csörgess meg! (zenés játék) – GIMISz Diákszínpad, Komárom – rendezte: Csengel Mónika – a városi művelődési központ kamara tere, 17.00; Háy János: Házasságon innen és túl (tragikomédia) – ÉS?! Színház, Őrsújfalu – rendezte: Szabó Csilla – a városi művelődési központ kamara tere, 20.30; Hrisztov Tamás: Kamaftu (abszurd színmű) – TSÍZIÓ Diákszínpad, Galánta – rendezte: Bergendi Barnabás – Rév Magyar Ház, 22.00

2013. június 13. csütörtök

„Színház az egész világ” (színdarab William Shakespeare, Varró Dániel, Mizser Attila, Szvorák Zsuzsa tollából) – Apropó Kisszínpad, Fülek – rendezte: Szvorák Zsuzsa – városi művelődési központ, 10.00; Kötelezők röviden (összeállítás Szophokész, Shakespeare, Katona József, Zrínyi Miklós művei alapján) – Szerda délután, Kassa – rendezte: Bodon Andrea – városi művelődési központ, 12.00; Múzeumi Szalon – a Jókai Napok egykori szervezőivel, résztvevőivel – vezeti: Miklósi Péter – Tiszti pavilon, klub, 17.00; Kezdetekközönségtalálkozó a fesztivál megálmodóival, Gál Sándorral, Tőzsér Árpáddal, Szabó Rezsővel – vezeti: Bárdos Ágnes – a Tiszti pavilon díszterme, 19.00; Ivan Holub: Temetés (vígjáték) – Poloska Színház, Nagymegyer – rendezte: Varga Viktor és Dósa Zsuzsa – városi művelődési központ, 21.00

2013. június 14. péntek

Morris Panych: Történet a hetediken (dráma) – KGSzT Diákszínpad, Kassa – rendezte: Bodon Andrea – a városi művelődési központ kamara tere, 10.00; Arany János: Ágnes asszony (színpadi játék) – Fókusz Diákszínpad, Dunaszerdahely – rendezte: Jarábik Gabriella – városi művelődési központ, 16.00; Szászi Zoltán – Gyenes Gábor: Kamasz (verses próza) – Sycorax Diákszínpad, Királyhelmec – rendezte: Pekárovics Marianna – városi művelődési központ, 17.30; Heltai Jenő: A primadonna (zenés bohózat) – Kis-Duna Menti Rockszínház, Gúta – rendezte: Kiss Péntek József – a Tiszti pavilon díszterme, 19.30

2013. június 15. szombat

Menedék/Asylium (mozgásszínházi előadás külső és belső utazóknak) – Soltis Lajos Színház, Celldömölk – rendezte: Benkő Ágnes – a városi művelődési központ kamara tere, 14.00; Jókai Mór szobrának megkoszorúzása – Múzeumkert, 17.30; Szöveg és ritmus – felolvasó-slam poetry-est a SZMÍT és a FÍK szervezésében – RÉV Magyar Ház, 18.00; Ünnepélyes díjkiosztás – városi művelődési központ, 20.00

A szervezők a műsorváltoztatás lehetőségét fenntartják!

Kísérőrendezvény: VI. Kaszás Attila Versmondó Fesztivál 

Szerző: Haraszti Mária

Az ANIMA Társaság alapítója és elnöke