XIV. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál

XIV. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál

2012. december 6-9. között kerül sor Szepsiben és Buzitán a XIV. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztiválra a Csemadok rendezésében. Az előadásokra a belépés díjtalan, a szervezők szeretettel várnak minden kedves érdeklődőt. Program:

Szepsi

2012. december 6. (csütörtök)

15.30 Egressy Béni szobrának megkoszorúzása

Helyszín: Római katolikus templom előtti tér
Közreműködik: Egressy Béni Vegyeskar, Szepsi, vezényel: Kozsár Zsuzsanna
Ünnepi beszédet mond: Bárdos Gyula, a Csemadok országos elnöke

16.00 A fesztivál ünnepélyes megnyitója

Helyszín: Városi Művelődési Központ nagyterme
Beszédet mond: Sára Sándor, Kossuth- és Balázs Béla-díjas magyar operatőr, filmrendező, Zachariaš István, Szepsi város polgármestere és Csoltkó Jenő, a Csemadok Kassa-környéke Területi Választmány elnöke

16.15 Mics Károly-díj átadása

16.30 Péderi Vegyeskar üdvözlő fellépése

17.00 – 19.00 Vacsora a fellépő színjátszók, kísérőik és a közreműködő csoportok számára a Bódva Panzió éttermében

Versenyelőadások a Városi Művelődési Központ nagytermében:

17.00 KGSZT – Kassai Gimnazisták Színjátszó Társulata – Színjátszó csoport Kassa (Košice) – Márai Sándor Magyar Tannyelvű Gimnázium
Benedek Elek: Bűbájos (mesejáték) – 70 perc
Rendezte: Bodon Andrea – 1. számú versenyelőadás

 

18.15 Csillagvirág Színkör – Színjátszó csoport Tornagörgő (Hrhov) – Csemadok Tornagörgői Alapszervezete
Baranyi Ferenc: A lónak vélt menyasszony (vásári komédia) – 35 perc
Rendezte: Lengyel István – 2. számú versenyelőadás

19.00 Bódvavendégi Hagyományőrző Csoport – Hagyományőrző csoport Bódvavendégi (Hosťovce) – Csemadok Bódvavendégi Alapszervezete

Hagyományőrző csoport tagjai: Tréfás verbunk (népi hagyomány) – 20 perc
Rendezte: Horváth István – 3. számú versenyelőadás

19.00 – 20.00 Ünnepélyes fogadás a csoportvezetők, a Mics Károly-díjazottak és a meghívott vendégek számára a Bódva Panzió éttermében, a résztvevőket üdvözli Zachariáš István, Szepsi város polgármestere

20.00 Szerda délután – Színjátszó csoport Kassa (Košice) – Márai Sándor Magyar Tannyelvű Gimnázium Színjátszó csoport tagjai: Kötelezők röviden (színdarab) – 20 perc

Rendezte: Bodon Andrea – 4. számú versenyelőadás

20.30 Hahota Esztrádcsoport – Színjátszó csoport Diószeg (Sládkovičovo) – Csemadok Diószegi Alapszervezete Csoport tagjai: Elmondani, jaj de nehéz (zenés szórakoztató műsor) – 60 perc

Rendezte: Srejner Tibor – 5. számú versenyelőadás

21.30 A bemutatott versenyelőadások értékelése a szakmai zsűri által a Városi Művelődési Központ nagytermében

22.00 – 02.00 Fesztiválbuli a csoportvezetők, a fellépő színjátszók és kísérőik, valamint a meghívott vendégek, és további színházkedvelők részére, a Szepsi Vállalkozói Ház földszinti termében (a Bódva Panzióval szemben). Közreműködnek a színjátszó csoportok zenekedvelői.

Szepsi
2012. december 7. (péntek)

09.00 – 12.00 Tanfolyam, képzés és tapasztalatcsere az amatőr színjátszók és csoportvezetők részére a hang- és fénytechnika használatáról.

Helyszín: Vállalkozói Ház előadói terme (a Bódva Panzióval szemben). A képzést vezeti: Farkas Péter (Dunaszerdahely) és Sadílek Vladimír (Pozsony).

12.30 – 14.00 Ebéd a fellépő színjátszók, kísérőik, csoportvezetők, és a közreműködő csoportok számára a Bódva Panzió éttermében

Versenyelőadások a Városi Művelődési Központ nagytermében:

15.00 Féktelen komédiások ( I.E.T.) – Színjátszó csoport Vágkirályfa (Kráľová nad Váhom)

Friedrich Dürrenmatt: Az öreg hölgy látogatása (dráma) – 60 perc
Rendezte: Forró Attila – 6. számú versenyelőadás

16.15 Lévai Garamvölgyi Színpad – Színjátszó csoport Léva (Levice) – Lévai Városi Művelődési Központ
Tamási Áron: Vitéz lélek (góbés játék) – 70 perc

Rendezte: Tuček Erika és Cúth László – 7. számú versenyelőadás

17.00 – 19.00 Vacsora a fellépő színjátszók, kísérőik, csoportvezetők, a Mics Károly-díjazottak és a meghívott vendégek számára a Bódva Panzió éttermében

18.00 Nánai Színjátszó Csoport – Színjátszó csoport Nána (Nána) – Nánai Községi Hivatal 

Móricz Zsigmond: Egérfogó (vígjáték) – 60 perc
Rendezte: Juhász Mária – 8. számú versenyelőadás

19.30 VISZTA – Vidám Iparisták Színjátszó Társulata – Színjátszó csoport Komárom (Komárno) – Ipari Szakközépiskola

Jim Jacobs, Warren Casey és a csoport tagjai: Pomádé (zenés diákjáték) – 60 perc
Rendezte: Kiss Péntek József – 9. számú versenyelőadás

20.30 A bemutatott versenyelőadások értékelése a szakmai zsűri által a Városi Művelődési Központ nagytermében

21.00 – 02.00 Fesztiválbuli a csoportvezetők, a fellépő színjátszók és kísérőik, valamint a meghívott vendégek, és további színházkedvelők részére, a Szepsi Vállalkozói Ház földszinti termében. Közreműködnek a színjátszó csoportok zenekedvelői.

Buzita
2012. december 8. (szombat)

09.00 – 12.00 Tanfolyam, képzés és tapasztalatcsere az amatőr színjátszók és csoportvezetők részére a hang- és fénytechnika használatáról.

Helyszín: Buzitai Önkormányzat eskető terme. A képzést vezeti: Farkas Péter (Dunaszerdahely) és Sadílek Vladimír (Pozsony).

11.00 – 13.00 Ebéd a fellépő színjátszók, kísérőik és a közreműködő vendégcsoportok számára a buzitai kultúrház éttermében

12.30 – 13.00 Ünnepélyes fogadás a csoportvezetők, a Mics Károly-díjazottak és a meghívott vendégek számára a buzitai önkormányzat dísztermében, a résztvevőket üdvözli Mohňansky József, Buzita község polgármestere

13.00 Vendégelőadás: Kármán József Színház – Színjátszó csoport Losonc (Lučenec) – Losonci Városi Művelődési Központ

Paraszt dekameron (pajzán, táncos, humoros vásári komédia) – 50 perc
Rendezte: Énekes István – 1. számú vendégelőadás, a Csokonai Vitéz Mihály Közösségi díjas társulat az idei Jókai Napokon Nívódíjat és két színészi alakításért járó különdíjat kapott.

Versenyelőadások a kultúrház nagytermében:

14.15 Bodrogközi Színjátszók – Színjátszó csoport Királyhelmec (Královský Chlmec) – Csemadok Királyhelmeci Alapszervezete és a VMK

Tasnádi István: Finito (A magyar zombi) (komédia) – 80 perc
Rendezte: Illésné Popália Irén – 10. számú versenyelőadás

16.00 Rózsa (Szín) Ház Társulat – Színjátszó csoport Egyházgelle (Holice) – Csemadok Egyházgellei Alapszervezete

Gyárfás Miklós: Tanulmány a nőkről (vígjáték) – 80 perc
Rendezte: Farkas Péter – 11. számú versenyelőadás

17.30 Apropó Kisszínpad – Színjátszó csoport Fülek ( Fiľakovo) – Füleki Gimnázium, Csemadok Füleki Alapszervezete

Csoport tagjai: „Szabad ötletek” (J.A.gyzék) (verses-zenés játék) – 30 perc
Rendezte: Szvorák Zsuzsa – 12. számú versenyelőadás

18.00 A bemutatott versenyelőadások értékelése a szakmai zsűri által az önkormányzat dísztermében

16.30 – 18.30 Vacsora a fellépő színjátszók, kísérőik, csoportvezetők, a Mics Károly-díjazottak, a közreműködő vendégcsoportok, és a meghívott vendégek számára a kultúrház éttermében

18.30 Vendégelőadás: ÉS?! Színház – Színjátszó csoport Komárom – Őrsújfalu – ( Komárno – Nová Stráž ) – ÉS Polgári Társulás

Fazekas István: Elvira (tragikomédia) – 45 perc
Rendezte: Szabó Csilla – 2. számú vendégelőadás, a színjátszó csoport az idei Jókai
Napokon elnyerte a Fődíjat és a Rendezői díjat.

19.30 A Buzitai Citerazenekar, valamint Horňák Marek és zenekara fellépése

20.00 A fesztivál ünnepélyes eredményhirdetése és a Németh Péter-díj átadása.

21.00 A XV. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál meghirdetése. A jövő évi országos színjátszó fesztivált meghirdeti Csoltkó Jenő, a Csemadok Országos Tanács tagja.
A fesztivál fővédnöke Sára Sándor, Kossuth- és Balázs Béla-díjas magyar operatőr, filmrendező, a Duna Televízió volt elnöke, a Magyar Filmklubok Szövetségének örökös tiszteletbeli elnöke, a Magyar Művészeti Akadémia tagja.

Szerző: Haraszti Mária

Az ANIMA Társaság alapítója és elnöke