47. Jókai Napok

47. alkalommal, 2010. június 14-től 20-ig rendezik Komáromban a Jókai Napokat, a szlovákiai magyar amatőr színjátszók, kisszínpadok és diákszínpadok országos fesztiválját. Az ünnepélyes megnyitó június 15-én, kedden 19 órai kezdettel a Tiszti pavilon dísztermében kezdődik. A program:Június 14., hétfő:
A Gurigongo Symposium Kultúrkommandói városszerte
Június 15., kedd:
A Gurigongo Symposium Kultúrkommandói városszerte
19.00 – a Tiszti pavilon díszterme, ünnepélyes megnyitó, Kész a leltár – In memoriam József Attila – József Attila élete és költészete dalban, versben és prózában összeállítás Varga Emese rendezésében, Benkő Géza, Emmer Péter, Vadkerti Imre és Zsapka Attila tolmácsolásában
21.00 – VMK – kamara, Slawomir Mrožek: Özvegyek; színdarab, (KGSzT Diákszínpad, Kassa), rendezte: Bodon Andrea
22.00 – RÉV, Fesztiválklub
Június 16., szerda:
10.00 – VMK, Virgonc egerek – dramatizált játék Csokonai műve alapján; TSÍZIÓ Diákszínpad, Galánta, rendezte: Hlavaty Márta
11.30 – VMK, Az anyagyilkos – előadás bábos megoldásokkal Csáth Géza novellája alapján; a Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportja, Galánta, rendezte: Mészáros Andrea
13.30–15.30 – VMK, szakmai értékelés
16.00 – VMK – kamara, Nyár utca, nem megy tovább – színpadi játék Egressy Zoltán drámája alapján, GIMISZ Diákszínpad, Komárom, rendezte: Csengel Mónika
17.00 – Tiszti pavilon – klub, Múzeumi Szalon a vendégszékben: Thirring Viola, színművész, egyetemi tanár, beszélgetőtárs: Miklósi Péter
19.00 – VMK – kamara, Forgách András: A pincér ;színjáték, Poloska Színház, Nagymegyer, rendezte: Farkas Péter
21.00 – RÉV, Fesztiválklub; Én is csak egy vagyok – Kádek Heny jazz-estje, Kovács-Cohner Róbert verseiből, rendezte: Czeizel Gábor
Június 17., csütörtök:
10.00 – VMK, Szinovál Gyula: Panni és az álommanók; mesejáték, Kármán József Színház, Losonc, rendezte: Szinovál Gyula
13.30–15.30 – VMK, szakmai értékelés
16.00 – VMK – II. emelet, MILK, avagy egy gyerekdal átértelmezése – Varró Dániel nyomán, MaCsó Duó, Komárom, rendezte: Matusek Attila
17.00 – VMK – II. emelet, Arany János: A bajusz; színjáték, ÉS? Színház, Őrsújfalu, rendezte: Szabó Csilla
20.00 – RÉV, Gurigongo Felolvasószínház, rendezte: Solténszky Tibor
22.00 – RÉV, Fesztiválklub; ZSEB-buli – előtte és közben: Négy perc hírnév!
Június 18., péntek:
9.30 – VMK, Állati jó! – verses-zenés összeállítás, Apropó Kisszínpad, Fülek, rendezte: Szvorák Zsuzsa
11.00 – VMK, Szívdesszert – lírai összeállítás, GIMISZ Diákszínpad, Komárom, rendezte: Kiss Péntek József
13.00–16.00 – VMK, szakmai értékelés
17.00 – VMK, Boszik – színdarab Roald Dahl műve alapján, KÁOSZ Diákszínpad, Királyhelmec, rendezte: Simon Lívia
19.00 – RÉV, Gurigongo Fesztiválklub
21.00 – VMK, Bolond vasárnap – bohózat Katajev, Dalmat és Sauvajon művei alapján, Kármán József Színház, Losonc, rendezte: Krizsik Alfonz
Június 19., szombat:
10.00–13.00 – VMK, szakmai értékelés
11.00–13.00 – RÉV, Gurigongo Workshop
14.00–16.00 – RÉV, Gurigongo Workshop
16.00 – VMK – kamara, A Pernelle-család – Moliere, Parti Nagy Lajos, valamint saját szövegek alapján, KörTeliKör Csoport, Győr, rendezte: Varju Nándor
18.00 – Múzeumkert, Jókai Mór szobrának megkoszorúzása
19.00 – VMK, ünnepélyes díjkiosztás
22.00 – RÉV, Fesztiválklub – búcsúbuli

Szerző: Haraszti Mária

Az ANIMA Társaság alapítója és elnöke