XIX. Tompa Mihály verseny

A Csemadok Országos Tanácsa, a Csemadok Művelődési Intézete, a Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége szervezésében a Rimaszombati Városi Művelődési Központban rendezik meg 2010. április 22–24. között a XIX. Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó, valamint az Énekelt versek és Lírai színpadok versenyét. A program: 

 2010. április 22. – csütörtök
14.30 A VI. kategória- énekelt versek – elődöntője a bábteremben
18.00 Koszorúzás Tompa Mihály köztéri szobránál, szónok: Köteles László
              Közreműködik: Demeter Katalin, Pákó Mária,  Sobotienka fúvószenekar
19.00 Fiaim, csak énekeljetek!
VI. kategória (énekelt versek)   döntője a színházteremben
Üdvözlések: Cifruš István, Rimaszombat polgármestere és  Batta György író
A Kulcsár Tibor-Díj átadása
A csábi Szeder Fábián Vegyeskar műsora
2010. április 23. – péntek
8.00 Szakmai értékelés a VI. kategória versenyzőinek a 10-es számú előadóteremben
8.00 I-III. kategória, versmondóinak döntője a gömbteremben
            I-III. kategória, prózamondóinak döntője az esztrádteremben
IV.   kategória, vers- és prózamondóinak döntője a színházteremben
V.     kategória  vers – és prózamondóinak döntője a bábteremben
14.00 A VII. kategória – lírai színpadok seregszemléje a színházteremben
18.30 Fogadás a pedagógusok részére a 4-es számú helyiségben
19.30 Nagy László : Rege a tűzről és jácintról- verses-zenés műsor a színházteremben
Szereplők: Kiss Szilvia, Gál Tamás, Zsapka Attila, Madarász András, Benkó Ákos               
21.00  bandor, czajlik, gál, mokos, olasz, te, epopteia: itt és most …soha nem csináltuk ezt még így együtt! –  esztrádterem 
22.00 Fesztiválklub
2010. április 24. – szombat
9.00 Nyilvános szakmai értékelések – közös bevezető a színházteremben
I.- III.  vers – gömbterem, I.-III. próza – esztrádterem
IV.-V. vers,próza – színházterem, VII.lírai színpadok – bábterem        
10.00 Az énekelt versek kategória szereplőinek műsora a Fő téren                  
14.00 Színházi délután az ÉS?! Színházzal: Arany János: A bajusz, Petőfi Sándor : A helység kalapácsa. Rendező: Szabó Csilla
15.00 Tompa Mihály síremlékének megkoszorúzása Hanván
19.00 Mindenki színpada: eredményhirdetés, díjkiosztó gálaműsor
Műsorvezetők:  Kamenár Horváth Éva, Klein Melinda, Csenger Ferenc
A műsorváltozás joga fenntartva!

Szerző: Haraszti Mária

Az ANIMA Társaság alapítója és elnöke